BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbocsáthatják a hálapénzt ellenző kórházigazgatót

2004. június 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Közgyűlés egészségügyi bizottsága felmentette főigazgatói székéből Molnár Lajost, a Szent István Kórház vezetőjét, aki egyben az SZDSZ egészségügyi szakértője is. A döntés oka, hogy az áprilisihoz hasonlóan most sem fogadták el a kórházvezető beszámolóját. Az igazgató korábban többször támadta a magyar orvosokat; márciusban úgy nyilatkozott a Financial Timesnak, hogy a hálapénz rendszerét a magas beosztású orvosok nem akarják megszüntetni, mert „csak a saját zsebüket bélelő rendszert védelmezik”. Molnárt január 15-én az egészségügyi bizottság fegyelmi megrovásban részesítette a vezetése alatt álló intézmény kétes gazdálkodása miatt. A bizottsági közlemény után nem sokkal Ikvai-Szabó Imre elnök írásban közölte, hogy mivel az eljárás méltatlan volt, indítványozza, hogy a főpolgármester függessze fel a határozatot. A visszavonást nem Molnár védelmében, hanem az eljárást minősítve kértem – mondta a NAPI Gazdaságnak Ikvai. A határozathozatalnak ugyanis több jogsértő eleme is volt.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet