Egy MSZP-javaslat szerint augusztus helyett januárban vezetnék be a vendéglátóhelyeken az úgynevezett kényszerstandolást. A módosítást Nagy Jenő és Tompa Sándor szocialista képviselők nyújtották be és várhatóan jövő hétfőn szavaz róla a parlament. A javaslat a járuléktörvény azon paragrafusát érinti, amely szerint augusztus elsejétől műszakonként kellene standolni (leltározni) a vendéglátó-ipari egységekben. A szabályozást azzal indokolta az agrártárca, hogy így megakadályozható a borhamisítás. A vendéglátó-ipari szervezetek szerint azonban a kötelező napi készletnyilvántartás erre nem alkalmas, viszont betarthatatlan adminisztrációs terheket ró a vállalkozásokra (2004. április 21., 3. oldal). Az ügyben párbeszéd kezdődött, és úgy látszik, sikerül megegyezni a szakma képviselőivel, ezért szeretnénk a bevezetés időpontját január elsejére áttenni - mondta a NAPI Gazdaságnak Tompa Sándor.
