Göncz Kinga, az új esélyegyenlőségért felelős tárca nélküli miniszter hétfőn letette a miniszteri esküt. Medgyessy Péter miniszterelnök pénteken mutatta be Göncz Kingát, akitől elsősorban a fogyatékos-, a hajléktalan- és az idősügy felkarolását várja. A leköszönő Lévai Katalin - aki a továbbiakban az Európa Parlamentben képviseli Magyarországot - további együttműködéséről biztosította a kijelölt minisztert, hangsúlyozva, hogy már eddig is sok programban vettek részt együtt. Göncz ezek közül a tolerancia az egészségben programot, a családon belüli erőszak elleni kampányt és a romák helyzetének javítását említette. Az új miniszter megtartja a korábbi feladatai közül az idősügyi tanács titkári posztját. Ezzel együtt a szociális tárcától a kormányhivatalhoz kerül a fogyatékosügyi program is. Céljaként összetartó, szolidaritáson alapuló társadalom irányába mutató politikát tűzött ki. Göncz Kinga eddig az egészségügyi tárca politikai államtitkára volt, utódját szeptember elején, „a kormányzat egészének áttekintése után” nevezi meg a kormányfő.
