ä Molnár Barbara
Pénteken Medgyessy Péter miniszterelnök bemutatta Göncz Kingát, aki Lévai Katalint váltja az esélyegyenlőségért felelős tárca nélküli miniszteri poszton. A miniszterjelölt eddig az egészségügyi tárca politikai államtitkára volt és elsősorban a szociális területen dolgozott. A bemutatáson nem volt szó arról, hogy ismét ketté válik-e az egészségügyi tárca. Korábban ugyanis elterjedtek olyan hírek, amelyek szerint az esélyegyenlőségi hivatalt összevonják a szociális tárcával és ennek az élére szintén Göncz Kinga kerülne. E változtatás lehetőséget adhatna az egészségügyi részlegnél is személycserékre, az idei év gyógyszereseményei miatt ugyanis felvetődött, hogy a jelenlegi miniszter, Kökény Mihály távozásra kényszerülhet. Megfigyelők szerint a poszt várományosa Vojnik Mária politikai államtitkár lehet. A pénteki bemutatón azonban nem volt szó további személycserékről.
A hét végén sem született egyezség gyógyszerügyben, így a gyártók és kormány megbeszélései ma folytatódnak. Ezzel együtt ma szavaznak a képviselők arról a törvénymódosításról, amely lehetővé teszi a medicinák árainak további hibernálását.
