BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre helyén marad az egészségügyi miniszter

2004. június 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Molnár Barbara
Pénteken Medgyessy Péter miniszterelnök bemutatta Göncz Kingát, aki Lévai Katalint váltja az esélyegyenlőségért felelős tárca nélküli miniszteri poszton. A miniszterjelölt eddig az egészségügyi tárca politikai államtitkára volt és elsősorban a szociális területen dolgozott. A bemutatáson nem volt szó arról, hogy ismét ketté válik-e az egészségügyi tárca. Korábban ugyanis elterjedtek olyan hírek, amelyek szerint az esélyegyenlőségi hivatalt összevonják a szociális tárcával és ennek az élére szintén Göncz Kinga kerülne. E változtatás lehetőséget adhatna az egészségügyi részlegnél is személycserékre, az idei év gyógyszereseményei miatt ugyanis felvetődött, hogy a jelenlegi miniszter, Kökény Mihály távozásra kényszerülhet. Megfigyelők szerint a poszt várományosa Vojnik Mária politikai államtitkár lehet. A pénteki bemutatón azonban nem volt szó további személycserékről.
A hét végén sem született egyezség gyógyszerügyben, így a gyártók és kormány megbeszélései ma folytatódnak. Ezzel együtt ma szavaznak a képviselők arról a törvénymódosításról, amely lehetővé teszi a medicinák árainak további hibernálását.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet