A kormány nem kívánja hatóságilag meghatározni a magyarországi gyógyszerárakat, ezért folyamatos párbeszédet folytat a gyártókkal - hangzott el egyebek mellett a szerdai kormányülést követő sajtótájékoztatón. Az ügyben a miniszterelnöki hivatal már tárgyal a piac szereplőivel. Valóban megkezdődtek a tárgyalások - közölte a NAPI Gazdasággal Fekete Tibor, a gyógyszergyártók szövetségének (Magyosz) szóvivője. Örömmel fogadták, hogy végre kimozdultak a holtpontról, ám azt nem lehet tudni, hogy az öröm meddig tart - főleg annak tudatában, hogy a tárgyalásos szándéktól függetlenül is rendkívüli parlamenti ülést tartanak a témában. Ma dől el, hogy Bőhm András és Szabó Lajos módosítója átmegy-e az ügyben érintett három parlamenti bizottságon. Az indítvány lényege egy olyan törvény létrehozása, amely gyógyszerpiaci zavarok esetén a kormány kezébe adhatja az árak hibernálását. A javaslat 180 napról 360 napra növelné a gyógyszerárak befagyasztásának lehetőségét.
Bár a javaslat egyik benyújtója liberális képviselő, a kisebbik kormánypárt vezetője kihátrált az indítvány mögül, arra hivatkozva, hogy nem áll összhangban a párt liberális eszméivel. Amennyiben a javaslat nem alkotmányellenes, úgy hajlandóak vagyunk támogatni - mondta a NAPI Gazdaságnak Frajna Imre, az egészségügyi bizottság fideszes tagja. Ugyanakkor Frajna szerint a tárgyalásos megegyezés sokkal célravezetőbb lenne a befagyasztásnál. Az ügyben a végső döntés várhatóan június 14-én születik meg. A kormány célja, hogy a lakosság ilyen irányú terhei ne nőjenek az idén.
