BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A rendőrségnek ötmillió forintba került a brókerbotrány

2004. június 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eddig több mint ötmillió forintot fordított a rendőrség a Kulcsár Attila elleni nyomozásra, a végösszeg elérheti a tízmillió forintot is. Havonta 1,5 millió forintot költ a rendőrség a céginformációs rendszer használatára az ügy kapcsán - a nyomozás 11 hónapja tart. A K & H Bank brókercégénél történt sikkasztás és pénzmosás ügyében eddig 260 személyt hallgattak ki, közülük 17-et gyanúsítottként. Kulcsár tegnap tett vallomást az ügyészség előtt. Sikkasztással nyolc, pénzmosással hét, magánokirat-hamisítással két személyt gyanúsítanak. Összesen hat személy volt vagy van előzetes letartóztatásban. Bár a kihallgatottaknak nem volt panaszuk a rendőrségre, több gyanúsított jelezte, hogy csak az ügyészségen hajlandó vallomást tenni. Míg a móri bankrablás ügyében a rendőrségnek hetente kellett referálnia az ügyészségnél, addig ebben a nyomozásban ezt naponta teszik. A gyanúsítottak vagyonának zár alá vételével egymilliárd forintot biztosítottak már, és mintegy 5,2 milliárd forintot vontak el Kulcsár Attila ügyfeleitől, mert bűncselekményből származó pénzt kaptak.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet