A szenzáció az, hogy nincs szenzáció – mondta Csillag István gazdasági miniszter az első magyar–orosz bankártalálkozón. Az esemény fő célja az volt, hogy lehetőséget teremtsenek a bankközi együttműködés fejlesztésére. A tavalyi 650,7 millió dolláros kivitel után idén is 30 százalékkal bővülhet az oroszországi magyar export, ám még így sem éri el az 1997-es szintet – mondta Csillag István. A magyar export elsősorban a gépiparban, az autóalkatrész- és elektrotechnikai gépgyártásban lehet erős, de reménykedni lehet trolibusz-megrendelésekben is. A mezőgazdasági kivitelnél felvevőpiac volna, ám mennyiségi és minőségi árualap-problémák akadályozzák a kivitel erősödését.
A miniszter szerint a kereskedelemfejlesztésben várhat nagyobb szerep a finanszírozó intézetekre, illetve a beruházási projektek finanszírozása jelenthet komoly lehetőségeket. A kétoldalú banki kapcsolatok az utóbbi időben komoly fejlődésnek indultak, amihez
jól társult az Eximbank/Mehib kettős refinanszírozóként, illetve biztosítóként vállalt aktív részvétele a közép- és hosszú távú finanszírozásnál.
A bankártalálkozó kapcsán találkoztak a Magyar Nemzeti Bank és az orosz jegybank vezetői. A találkozó jelentőségét emeli, hogy tizenhárom éve nem volt hasonló szintű kapcsolatfelvétel a két központi bank között.
