Lapunk május 21-i számában „Az ország fele nyugdíjas lesz 2050-ben" címmel közöltünk cikket. A címmel ellentétben a Pénzügyminisztérium konvergenciajelentése szerint nem a lakosság egészére vetítve éri el az 50 százalékot a nyugdíjasok aránya, hanem a munkaképes korúakhoz viszonyítva; a prognózis a cikkben már helyesen szerepel. Így tehát valójában nem egy, hanem két munkaképes korú jut egy nyugdíjasra 2050-ben. Szerencsénkre a címben használt névelő még megállja a helyét. Figyelmetlenségünkért elnézésüket kérjük.
