Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) hat egyházi főiskolát és egyetemet világít át az idén. Az ellenőrzés júniusban kezdődik, és várhatóan őszig tart, és kiterjed a gazdálkodás egészére. Különös figyelmet fordítanak az állami támogatások felhasználására. Az ÁSZ minden évben felülvizsgálja egyes egyházi intézmények működését; az idén a Vitéz János Római Katolikus Tanítóképző Főiskolán, a Károli Gáspár Református Egyetemen, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, a Sárospataki Református Teológiai Akadémián, a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskolán és az Egri Hittudományi Főiskolán vizsgálódnak.
