Európai nagyrégiós, innovációs és k+f konzorcium alakításáról állapodtak meg kutatási szervezetek, a felsőoktatás és az ipari szféra képviselői Budapesten. A hálózat célja Közép- és Délkelet-Európa innovációs potenciáljának erősítése, elsősorban a fejlett technológiát alkalmazó területen. A versenyképesség megkívánja, hogy a trend az innováció irányába mozduljon, növelve ezzel a magasabb hozzáadott értékű termelést - mondta lapunknak Veress József, a konzorcium elnöke, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal főtanácsadója.
A konzorcium résztvevői maximálisan igénybe kívánják venni a strukturális alapok és a kutatási és fejlesztési keretprogramok e célokat szolgáló forrásait. A hálózat a gazdasági szereplők, vállalkozások, a felsőoktatási intézmények oktatói és hallgatói, valamint a kutatóközpontok közötti kapcsolatépítést és együttműködést segítené elő. Az EU 2010-re a térség GDP-jének 3 százalékát kívánja k+f-re fordítani a jelenlegi 1,7 százalék helyett. Az együttműködés résztvevői bíznak abban, hogy a csatlakozó országok növelhetik ezt az arányt - hangsúlyozta Veress.
