Június elsejétől öt százalékkal emelik a BKV tarifáit – mondta szerdán Vajda Pál főpolgármester-helyettes az InfoRádiónak. Korábban Atkári János gazdasági főpolgármester-helyettes úgy nyilatkozott, hogy a közlekedési vállalat életben maradáshoz minimum 10-15 százalékos tarifaemelés szükséges. A fővárosi közgyűlés tavaly döntött arról, hogy az idén két hullámban emelik az árakat: január elsejétől 13 százalékkal, most pedig újabb 5 százalékkal lehet drágábban utazni.
