A betétesek és befektetők védelméről szóló törvény csütörtöki hatálybalépésének napján Medgyessy Péter miniszterelnök bejelentette, hogy Farkas Istvánt jelöli a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét (PSZÁF) a jövőben irányító felügyeleti tanács elnöki posztjára. A jelöltet a miniszterelnök javaslatára a köztársasági elnök nevezi ki, ám kinevezése előtt a parlament illetékes bizottságai is meghallgatják. A kormányfő már kezdeményezte a jelölt soron kívüli bizottsági meghallgatását.
Az új döntéshozatali struktúrát jónak tartja, ám terveinek ismertetése előtt még tájékozódnia kell - mondta a felügyeleti tanács elnöki posztjának várományosa a NAPI Gazdaságnak. Farkas reméli, hogy a felügyeleti tanács tagjainak kijelölése előtt kikérik az ő véleményét is.
A szakembert 2002 októberében nevezték ki az Eximbank Rt. és a Mehib Rt. elnökévé; korábban saját tanácsadó cégét, a főként nyugdíjpénztárak befektetési konzultánsaként ismert FI-AD Pénzügyi Tanácsadó Rt.-t vezette. Farkas 1986 és 1989 között az Magyar Nemzeti Bank hitelpolitikai főosztályvezetője volt, részt vett a kétszintű bankrendszer megteremtésében; 1990 és 1992 között a KPMG-Reviconsult ügyvezető igazgatója, adótanácsadó, 1992 és 1994 között az ING Bank ügyvezető igazgatója volt. 1994-95-ben a Pénzügyminisztériumban bankprivatizációs kormánybiztos és az Állami Vagyonkezelő Rt. igazgatóságának elnöke. Ezt követően a HSBC Investment Services magyarországi vezérigazgatója, majd a Citibank értékpapírcégének igazgatója is volt.
