BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyarok is jogosultak a sürgősségi ellátásra az unióban

2004. május 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az E-111 nevű lappal a magyar állampolgárok az unióban tudják igazolni azon jogviszonyukat, hogy érvényes társadalombiztosítással rendelkeznek, amellyel igénybe vehetik a sürgősségi ellátást a tagországokban. Így a biztosítottnak csak akkor kell a sürgősségi ellátásért fizetnie, ha az adott ország állampolgárainak is térítési kötelezettségük van az adott beavatkozás után. Amennyiben nem rendelkezünk ilyen igazolással, az ellátás díját ki kell fizetni és a számla után itthon téríti meg a költségeket az OEP. Az igazolás 90 napig érvényes és ingyenesen igényelhető a megyei egészségbiztosítási pénztárakban. Az E-111 a tagországokon kívül még érvényes Norvégiában, Izlandon és Lictensteinben is.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet