Fontos, hogy az alkalmazottak ne legyenek az állam strómanjai – mondta Demján Sándor, a Vállalkozók Országos Szövetségének (VOSZ) ügyvezető elnöke egy kis- és középvállalkozói fórumon. Véleménye szerint jelenleg a bérjövedelem 33 százaléka jut a munkavállaló zsebébe, amit mindenképp 50 százalék fölé kellene emelni. Demján szerint támogatni kell azt a kormányzatot, amely akár népszerűtlen intézkedések megtételére is hajlandó a vállalkozások versenyképességének javítása érdekében; a vállalkozói rétegnek nem szabad bedőlnie a demagóg politikai ígéreteknek, hanem ki kell kényszerítenie egy olyan konszenzust, amely az adómérséklés irányába hat.
Veres János, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára szerint a vállalkozói képviseletekkel és kamarákkal együtt megalakított adóügyi munkacsoportban napirenden van az élőmunka közterheinek felülvizsgálata, a személyi jövedelemadó kapcsán konszenzus látszik kialakulni arról, hogy 2005-től az átlagjövedelem ne a legfelső kulccsal adózzon. Az államtitkár szerint a társasági adó mértékét csökkenteni nem lehet, ám a beruházások támogatása kapcsán bővülhet a kedvezmények köre. Az iparűzési adóval kapcsolatban Veres János kifejtette: az önkormányzatoktól nem lehet egyik napról a másikra megvonni ezt a 300 milliárd forintos bevételt, ám szó lehet arról, hogy az adó 25 százalékos elszámolhatóságát tovább növelik.
