Többfrontos harcban áll az egészségügyi kormányzat: a betegellátással kapcsolatos reformterveivel a szakmai képviseleti szervek nem értenek egyet, a gyógyszerpiacon pedig a gyártók sérelmezik a kormányzat beavatkozásait. Az egészségügyi reform alapjául szolgáló Irányított Betegellátási Rendszerben a beteg és az orvos között megjelenik az ellátásszervező, amely az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium (ESZCSM) legutolsó koncepciója szerint profitorientált társaság lenne. A keresztérdekeltségek kiszűrése érdekében nem juthatnának szerephez a háttérágazatban érdekelt cégek, egészségügyi szolgáltatók azonban igen (a már most is működő modellekben egyébként ők az ellátásszervezők) - reagált a szaktárca a Kórházszövetség aggályaira. A jelenleg is működő szervezők, amennyiben gazdasági társaságot alapítanak és rendelkeznek a szükséges szakgárdával, folytathatják eddigi tevékenységüket.
A gyógyszerpiacon a köztársasági elnök intézkedésére vártak a felek: úgy tudjuk, Mádl Ferenc aláírta a pénzügyi salátatörvényt, így már nincs akadálya annak, hogy kihirdessék az uniós direktívának megfelelő gyógyszer-befogadási eljáráshoz szükséges rendeleteket.
Cikkeink a 3. oldalon ä
