A nyár közepére több ezer eMagyarország-pont lesz Magyarországon – mondta Kovács Kálmán informatikai miniszter. A közösségi helyeken az emberek állandó nyitva tartás mellett ingyen vagy maximált áron érhetik majd el a világhálót. Az év végéig megnyíló 2800 intézményben segítséget is kaphatnak az érdeklődők az internet használatához. A szaktárca tavaly év végén írta ki az eMagyarország-pontok létesítésére szóló pályázatokat közintézmények, valamint 600 lakosnál alacsonyabb lélekszámú települések számára.
