Az adófizetők egy napot nyerhetnek azzal, hogy a következő nagy adófizetési határidő, április 12-e húsvéthétfőre esik. Így csak április 13-án, kedden éjfélig kell feladni az szja, az osztalékadó, a különböző járulékok és egészségügyi hozzájárulások esedékes havi befizetéseit, valamint az egyszerűsített vállalkozási adó első negyedéves előlegét.
