BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödik az igény az ügyfélkapcsolati rendszerek iránt

2004. április 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenleginél erősebb oktatási bázist igényelnek az ügyfélkapcsolati rendszereket (telefonos ügyfélszolgálatokat) működtető vállalatok. A Humán Erőforrás Alapítvány által rendezett szakkonferencia ugyanis arra világított rá, hogy az ügyfélkezelés olyan szakma, amelyben az utóbbi időben komoly és átadható tudás halmozódott fel. A gazdaság meghatározó szereplői - és immár nemcsak a szolgáltatói szektor - ugyanis mind komolyabb hangsúlyt fektetnek az ügyfélkapcsolati rendszerek létrehozására és fejlesztésére, igénylik a magas szinten képzett szakemberek munkáját - véli Tóth Éva Mária, a Humán Erőforrás Alapítvány kuratóriumának társelnöke.
A Humán Erőforrás Alapítvány egyelőre középfokú szakképzést működtet, ám céljai között a felsőfokú oktatás, szakmenedzseri képzés beindítása is szerepel. A konferencián kiderült, hogy a terv mellé a szolgáltatói szektorban működő több nagyvállalkozás is felzárkózott (NAPI Gazdaság, 2004. február 18., 21. oldal). A fórumon az is kiderült, hogy immár nemcsak a telekommunikációs vállalatok és a bankok, hanem a közműszolgáltatók is az ilyen rendszerek felhasználói közé tartoznak. Tóth szerint komoly pozitívumnak számított a 67 előadásos eseményen, hogy rendkívüli figyelmet kaptak az államigazgatási szakértők.
A konferencián az is kiderült, hogy egy magyarországi nagyvállalkozás ügyfélkapcsolati rendszerének (CRM) kialakítása „alaphangon” nagyjából egymilliárd forintba kerül, ám például a UPC Magyarország ezt képes volt egy nagyságrenddel kevesebbért is megvalósítani, egyszerűen úgy, hogy az ágazaton belüli munkafolyamatokat applikálta egy erre kidolgozott számítógépes programba.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet