BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Prémium nélkül alulteljesíthet az APEH

2004. március 31. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Negyedével csökkent az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) 2004-es költségvetése a tavalyihoz képest, holott az ellátandó feladatok köre az adóreform előkészítése, valamint az EU-csatlakozás miatt bővült. A 18 milliárd forintos összeget lehetetlen pusztán a dologi kiadásokból levonni, így az év első két negyedévében nem kapnak jutalmat az adóhatóság dolgozói - mondta Michalkó Péter, az Adóhivatali Dolgozók Szakszervezetének elnöke. Az eddigi évek gyakorlata szerint minden negyedév végén átlagosan egyhavi, év végén pedig átlagosan háromhavi jutalmat vihetnek haza az APEH dolgozói az előirányzatok megvalósításának megfelelően. Az év végi prémium azonban az éves előirányzat (2004-ben ez 6600 milliárd forint) 102 százalékos, november végi teljesítéséhez kötött. Ezt veszélyezteti idén, hogy az adóhatóság munkatársai az év eleji prémiumok elmaradása miatt vélhetően nem vállalják a rendszeres túlórázást, így elmaradhat az év végi jutalom is - véli Michalkó. Tavaly az alkalmazottak összes keresetének átlagosan 40 százalékát adta a prémium, így az átlagos havi bruttó kereset 240 ezer forint körül alakult.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet