A 37 beérkezett pályázat közül a 3DHISTECH Kft. „Digitális szövettani laboratórium” című pályázata nyerte az 1 millió forint értékű 2003-as innovációs nagydíjat, amelyet tegnap Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke és Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke adott át. Az újítás lehetővé teszi a tárgylemezeken vizsgált szövettani metszetek szkennelését és a vizsgálati lépések digitalizálását. A mikroszkópos kiértékelések teljesen digitális környezetben való elvégzésére ezzel a világon először nyílt lehetőség.
