BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Digitális laboratórium nyerte az innovációs nagydíjat

2004. március 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 37 beérkezett pályázat közül a 3DHISTECH Kft. „Digitális szövettani laboratórium” című pályázata nyerte az 1 millió forint értékű 2003-as innovációs nagydíjat, amelyet tegnap Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke és Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke adott át. Az újítás lehetővé teszi a tárgylemezeken vizsgált szövettani metszetek szkennelését és a vizsgálati lépések digitalizálását. A mikroszkópos kiértékelések teljesen digitális környezetben való elvégzésére ezzel a világon először nyílt lehetőség.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet