A kormány szerdai ülésén felhatalmazta Kökény Mihály egészségügyi minisztert: kezdeményezzen tárgyalásokat a gyógyszergyártókkal arról, hogy azok ne növeljék tovább a betegek terheit. Amennyiben a gyógyszergyártók péntekig nem nyilvánítják ki együttműködési készségüket, úgy a kormány kész arra, hogy szigorú szabályozást vezessen be – jelentette be Gál J. Zoltán kormányszóvivő.
Megszületett a megállapodás a sporttárca és a Ferencvárosi Torna Club közt arról, hogy az állam az Üllői úti sportlétesítmény vagyonkezelési jogát 49 évre egy forintért átadja a sportegyletnek. A szerződést várhatóan április végéig írják alá; ezzel az állam éves szinten 150 millió forintos tehertől szabadul meg – mondta Gyurcsány Ferenc miniszter. A tárca ezzel nem zárja le a jogátadási folyamatot, még további négy hasonló sportpálya esetén kerülhet szóba a vagyonkezelői jog kiforgatása. Az MTK-pálya 55 millió, a Vasas 99, a Megyeri úti 71, a Honvéd-stadion üzemeltetése pedig 56 millió forintjába kerül évente az államnak.
A kormány elfogadta az elektronikuspénz-kibocsátó pénzintézetekről szóló törvényjavaslatot is. A speciális pénzintézetekre kiterjedő szabályozás szerint ezen társaságok jegyzett tőkéje alacsonyabb – minimum 300 millió forint – lehet, szemben a többi pénzintézettel. Ezentúl bankok is kibocsáthatnak elektronikus pénzt.
A kormányülésen megszületett az a végső kormányrendelet is, amely lehetővé teszi mobilszámok hordozhatóságát május elsejétől. Gál szerint fokozódhat a mobilpiaci verseny, nőhet a szolgáltatások köre, csökkenhetnek a díjak és végül nőhet akár a szolgáltatók száma is. A kabinet hozzájárult ahhoz, hogy tulajdonosi kölcsönhöz jusson a Bábolna Rt. A 2,9 milliárd forintos kamatmentes hitel nyújtásáról még decemberben határozott az ÁPV Rt. A nagytétényi Metalokémia gyártelep állami kármentesítéséről is döntöttek; az ehhez szükséges 12 milliárd forintot 2004 és 2008 között fizetik ki.
