Nem volt egyedülálló a magyarországi idegenforgalom tavalyi visszaesése, világviszonylatban is ugyanez a tendencia játszódott le – derült ki a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium turisztikai államtitkárának beszámolójából kedden az országgyűlés idegenforgalmi bizottsága előtt. Pál Béla szerint főként a német, az osztrák és a holland turisták érdeklődése apadt Magyarország iránt, viszont emelkedett az Olaszországból, a Dániából és az Egyesült Államokból érkező vendégek száma. A régiók közül kevesebb bizalmat szavaztak a Balatonnak, viszont felkapottabb lett Észak-Magyarország. Az áfa idei emelkedése negatív hatású, viszont az októberi rendezésű EU turizmusfórum alighanem Magyarországra irányítja a külföldiek figyelmét. A következő három évben összességében 27 milliárd forint támogatás áll az ágazat rendelkezésére uniós és nemzeti forrásból együttesen.
