BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem jogvesztő az evabefizetés elmulasztása

2004. február 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bevételi nyilvántartást vezető evázóknak (egyéni vállalkozóknak, betéti társaságoknak, közkereseti társaságoknak) február 16-áig kellett leadniuk adóbevallásukat az előző évről, és eddig az időpontig kellett átutalniuk egyrészt a negyedik negyedévi adóelőleget, továbbá az éves bevallásban szereplő összegre kiegészíteniük az előző évi befizetéseket (illetve túlfizetés esetén visszaigényelniük a különbözetet). Szintén e hét hétfőjéig kellett intézkedni az osztalékadót kiváltó adó második részletéről.
A befizetés elmulasztása nem fosztja meg automatikusan az adóalanyiságtól az evázót, bár egyes értelmezések szerint a bevallás határideje után végrehajtható köztartozása keletkezett a befizetést elmulasztóknak, ami kizáró ok az evából. Az evatörvény szerint azonban az eva alá történő bejelentkezés napján - tehát minden év december 20-án - nem rendelkezhet végrehajtható köztartozással az adózó - hívják fel a figyelmet adószakértők, és ezt az álláspontot erősítette meg lapunknak az adóhivatal is. Aki tehát most nem fizette be az adóját vagy annak egy részét, az december 20-áig a késedelmi pótlékokkal együtt megteheti anélkül, hogy kikerülne az eva alól.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet