Akár komoly, interpellációkkal és kérdésekkel is tarkított munkanap is lehetett volna hétfőn az Országgyűlésben a Fidesz által kezdeményezett rendkívüli ülésen, a szocialisták azonban másképp akarták. A Fidesz napirendi javaslata szerint a „2004. évi költségvetés valódi számairól és a várható megszorító intézkedésekről” vitáztak volna, de az amúgy sem teljes létszámban megjelent ellenzékiek még a két átszavazó SZDSZ-képviselővel sem tudták biztosítani a határozatképességet. Az érdeklődők mégsem maradtak gazdaságpolitikai vita nélkül: László Csaba távozó pénzügyminiszter az ellenzék szerint válságos helyzetről úgy vélte, hogy a reálgazdaság „köszöni szépen, jól van”. Az SZDSZ részéről Kuncze Gábor a monetáris és fiskális politika ellentmondásaira hívta fel a figyelmet, míg a szocialista Göndör István Járai Zsigmond jegybankelnök politikáját bírálta. A 2002 nyarán megszavazott 100 napos program és az ezt követő Európa-terv sem jelentett vállalható terheket a költségvetésnek - vélte Herényi Károly, az MDF frakcióvezetője. A Fidesz nevében Áder János tudakolta, hogyan nőhetett egy év alatt ezermilliárd forinttal az államadóság, illetve gondolkozik-e a kormány azon, hogy elhalasztja az euró bevezetését.
Eredménytelenül zárult a plenáris ülést megelőzően a költségvetési bizottság ülése is, itt meg sem jelentek a Fidesz által tervezett miniszteri meghallgatásra a kormánypárti képviselők, így szintén nem volt biztosítható a határozatképesség. Draskovics Tibor kijelölt pénzügyminisztert még államtitkárként hallgatták volna meg a fideszes honatyák, de ő, akárcsak a múlt héten László Csaba és Medgyessy Péter, távol maradt az üléstől.
