BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zsebben az éves hiány negyede

2004. január 15. csütörtök, 19:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes adatoknak megfelelő számokkal állt elő tegnap a Pénzügyminisztérium az államháztartás 2003-as gazdálkodására vonatkozóan. Meglepetéssel inkább a 2004-es év induló hónapjára tett előrejelzés szolgált: a tárca szerint a szokásosnál 80-100 milliárd forinttal lehet magasabb az alrendszerek együttes hiánya, miután ebben a hónapban számolják el a Gripen gépek bérleti díját, az autópályákhoz köthető kifizetéseket, illetve a tavalyról áthúzódó agrártámogatásokat. Nem tisztázott viszont, hogy az utóbbi két tétel megfelel-e az eredményszemléletű elszámolásnak. A januári deficit az éves - megemelt - terv negyede. A bejelentés idegessé tette a forintpiacot, az euró árfolyama a reggeli 264-265 forint után napközben megjárta a 268 forintot is.
Részletek a 3. oldalon ä

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet