BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átírják a HM kiadásait

2004. január 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Honvédelmi Minisztériumban (HM) még a hónap folyamán újragondolják a tárca költségvetésének felhasználását - hangzott el Juhász Ferenc miniszter tegnapi sajtótájékoztatóján. A legújabb elképzelés szerint a fejlesztésekre - beleértve a futó beszerzéseket - a tárca büdzséjének mintegy 20 százalékát fordítanák. Százmillió forint nagyságrendű veszteséget okoz a tárcának a svéd koronában kötött Gripen-szerződés a forint gyengélkedése miatt - mondta Juhász, ellenben a dollár elszámolású MiG-alkatrészbeszerzésen valamennyit nyerhet a HM. Az idei gépjárművásárlásról megtudtuk, hogy a Rába még a tényleges szerződéskötés előtt jelentette be az ügyletet. A jelentős megrendelést a tárca azért határozta el, mert kisebb tétel esetén a gyártósorok fél év múlva leálltak volna - mondta a miniszter. Jelentős beszerzések indulnak majd az új haderő korszerű felöltöztetése, felfegyverzése kapcsán - így idén írják ki a 110 milliárd összegű rádiótendert -, a reform tényleges indulását 2005-re teszik. Juhász hangsúlyozta: a katonák mai illetményrendszere nem jó. Jövőre új könnyűpáncélosok vásárlásáról is döntenek.
Ha a parlament októberben elfogadja az önkéntes haderőre való áttérésről szóló jogszabályt, nem lesz már jogi akadály a haderőreform előtt, s a HM szervezeti átalakításának kétharmada is lezárulhat idén.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet