BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elcsúsztatják az euróbevezetést?

Vezetőváltás a Pénzügyminisztérium élén, csúcsra járatott államháztartási hiány, újabb kétségek az eurócsatlakozás ideje körül - röviden ennyi derült ki tegnap.

2004. január 7. szerda, 17:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Draskovics Tibor, a kormányfő jelenlegi kabinetfőnöke váltja László Csabát a pénzügyminiszteri poszton. A cserét a 2003-as államháztartás magas hiányával indokolta tegnap Medgyessy Péter miniszterelnök, aki egyben megbízta az új tárcavezetőt, gondolja át: a makrogazdasági adatok, az államháztartás múlt évi helyzete miként hat az európai közös valuta 2008-ra ütemezett magyarországi bevezetésére. A piacon ezután egyesek 2008-nál későbbi euróbevezetésre és lazább fiskális politika meghirdetésére gondoltak, mások viszont a céldátum betartását és egy szigorúbb gazdaságpolitika ígéretét olvasták ki a sorok közül. Az államháztartás hiánya egyébként a bruttó hazai termék (GDP) 5,6 százaléka lett pénzforgalmi szemléletben tavaly, a helyi önkormányzatok nélkül. A pénzügyi tárca legutolsó, év végi prognózisában is tarthatónak vélte még az 5,2 százalékos hiányt. Az utolsó napokban azonban több adónem esetében is váratlanul lefékeződtek a befizetések - értékelte tegnap a fejleményeket a pénzügyminisztériumi apparátus. A piac többségi véleménye szerint Draskovics kinevezése semleges vagy inkább pozitív fogadtatásra találhat a befektetői körökben.
Cikkeink a 3. oldalon ä

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet