December 19-én kezdődik a Vodafone-Westel per a Fővárosi Bíróságon. A két mobilszolgáltató jogi útra terelt vitájának csak egyik epizódja játszódik majd a Fővárosi Bíróságon. A Westel még októberben nyújtott be keresetet a Gazdasági Versenyhivatalhoz a Vodafone-reklámfilmekben megjelenő „inkorrekt tájékoztatás” miatt. A jogi lépést egy országos kampány követte A térerő körülwesz címmel, amely a Vodafone-spotok jellegzetes részleteinek humoros feldolgozását tartalmazta. A Vodafone november végén döntött úgy, hogy a szóban forgó kampányra reagálva pert indít (NAPI Gazdaság, 2003. december 2., 10. oldal). A keresetcsokor egyik eleme a Fővárosi Bíróságra került. A Westelt a jó hírnevének és a versenytörvény szabályainak megsértése miatt pereli a Vodafone, amely a személyiségi jogi eljárás mellett a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség előtt a reklámtörvény megsértése miatt is eljárást indított.
