BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lesz karácsonykor APEH-jutalomosztás

2003. december 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság információja szerint az Adó- és Pénzügyi Ellenőrző Hivatal teljesítette a költségvetési törvényben rögzített jutalom feltételéül szabott bevételi terveket. A Vám- és Pénzügyőrség már napokkal ezelőtt a nyilvánosság elé állt ezzel a hírrel, az adóhivatal azonban mostanáig nem közölt részleteket, tájékoztatásuk szerint a Pénzügyminisztériummal még nem zárultak le az egyeztetések.
November elején még úgy tűnt, hogy nem sikerül elérniük a kitűzött bevételt, ehhez a tizenegyedik hónapban kiugróan jó eredményt kellett elkönyvelniük. Az elvárás az volt, hogy áfából és szja-ból az egész évre várt együttes bevétel mintegy 92 százalékát szedjék be november végéig. A vártnál jobb adóbevételek sem tudták azonban ellensúlyozni a költségvetés kiadásainak növekedését az előző hónapban.
Az adóhivatal a munkaadói járulékokkal együtt csaknem 9 milliárd forintban részesül, a VPOP 3,8 milliárdot kap, míg 277 millió az adónyomozóknak jut. Mindkét szervezetet súlyosan érinti a központi létszámleépítés, az adóhivatalnál 1000, a vámosoknál 800 embertől kell megválni.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet