BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Képviselői javaslatok

2003. október 13. hétfő, 17:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

MSZP
Nem indokolt a kétéves időszak kitöltése az evabelépés előtt
Az örökös felkészülése érdekében öröklés esetén ne azonnal, hanem a második gazdasági
év január elsejétől kelljen alkalmazni az 50 százalékos tulajdonrész szerzéséről szóló rendelkezést
A bevételi nyilvántartás vezetését választó adóalany esetében nem indokolt adóalapnak tekinteni
az adóalanyiság keletkezése előtt megszerzett értékpapír értékesítéséből származó bevételt, hiszen
az értékpapír révén az áttéréskor nem lehet csökkenteni az osztalék utáni adót kiváltó adó alapját
MSZP, SZDSZ
Szakképesítést igénylő, kamarai tagsághoz kötött szakmák (mérnökök, könyvvizsgálók) esetében
ne kelljen két évet várni az evatagságig, sőt adóév közben is beléphessenek az evába
Fidesz
Cégautóadó kerüljön ki az evából
100 ezer forintot meghaladó számlák valódiságát okirattal kelljen igazolni
Kereskedelemben, vendéglátásban az eva alapja az árbevétel 50 százaléka legyen
Négyéves moratórium megszüntetése
Kereskedelmi tevékenység, vendéglátóipar bevételi értékhatára 30 millió forint legyen, e körben a
jövedéki tevékenység se legyen tilalom;

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet