A Deloitte & Touche közelmúltban megjelent Futball-pénzügyek című jelentése nyomán az MLL is elkészítette a magyar labdarúgás financiális helyzetét felmérő összeállítását. Az NB I és NB I/B 30-32 csapata összesen 8 milliárd forintos költségvetéssel működött az előző szezonban, ebből az élvonalbeli klubok mintegy 6 milliárd forinttal részesedtek. (Összehasonlításul: az angliai élvonalba tartozó húsz klubból hétnek a bevétele magasabb 50 millió fontnál, azaz közel 19 milliárd forintnál.) A hazai csapatok bevétele a 2000/2001-es szezontól folyamatosan növekedett, a jelenlegi idényre azonban csökkenést vár az MLL. A legkisebb és a legnagyobb bevétellel rendelkező csapatok közti különbség folyamatosan nő: míg 2000/2001-ben a leggazdagabb csapatnak 4,3-szer annyi pénze volt, mint a legszegényebbnek, jövőre már 7,5-szeresre tágulhat a különbség.
A jegyárbevétel 2002/2003-ban 564 millió forint volt az NB I-es csapatok mérkőzésein, a mostani évadban 558 millióra lehet számítani. A látogatottság visszaesése vélhetően a közelmúlt botrányos eseményeinek is következménye. Ennek hatásaként csökkenést várnak a helyi szponzoroktól és a hirdetésekből befolyó összegeknél is.
A központi marketingbevétel, vagyis a televíziós közvetítési díjak és a névszponzoráció hasznosításának bevételei viszont vélhetően csaknem 100 millió forinttal emelkednek az előző szezonhoz képest. Ez a bevételi forrás egyébként 2000-től áll rendelkezésre, évente mintegy 720-825 millió forinttal járulva hozzá a profi futball működéséhez. (Az angliai élgárda csapatainak a közvetítési jogok 30 milliárd forintnak megfelelő extrapénzt hoztak.) A 2002/2003. szezonban 447 millió forint játékosjog-értékesítésből származó bevételt regisztráltak, ez valamelyest csökken.
Árbevétel szempontjából az MTK és az FTC a legsikeresebbek. A 2000/2001-es szezonban az MTK, a következő két évadban az FTC könyvelhette el a legtöbb árbevételt. A jelenlegi szezonban szintén az FTC kasszája növekszik leginkább az MLL szerint. A Dunaferr 2000/2001-ben még a 3. helyen állt, az elmúlt szezonban már csak a 6.-on. A jegyárbevétel egész más képet mutat: mind a négy vizsgált szezonban az FTC-é a legmagasabb, második helyen a Dunaferr és a ZTE váltotta egymást.
Az edzők és játékosok díjazásának összege a most futó évadban 350 millió forinttal, 2,76 milliárdra esik vissza. A személyi kiadások az előző szezonban a bevételek 52,2 százalékát tették ki, 2003/2004-ben arányuk 54,7 százalékra emelkedik. A kifizetésekre mind a négy szezonban az FTC költi a legtöbbet, utána az MTK következik. (A jellemzően veszteséget termelő olasz kluboknál a személyi kiadások olykor meghaladják a könyv szerinti bevételek 100 százalékát, az angoloknál, amelyek Európa legjobban gazdálkodó klubjai, az arány 70-90 százalék között szóródik.)
