Idén 164 ezer diákigazolvány érkezik meg időben az iskolákhoz, köszönhetően a tavasszal bevezetett új jogszabálynak és igénylési rendnek. A köz- és felsőoktatásba idén beiratkozott diákok egy része így e hónap elején megkaphatja igazolványát. Az OM szerint a 3760 közoktatási intézményből 205,2 ezer igénylés érkezett, ebből a július 10-i beküldési határidőig 187 ezret, a többit pedig utána regisztrálták. A felsőoktatásba felvettek közül 75,4 ezren igényelték az igazolványt, az augusztus 5-i befizetési határidőn belül 49 ezren fizették be annak árát. Az igénylések 10-15 százalékában hibásan töltötték ki az igénylőlapot, így a hiánypótlások miatt további késlekedés várható. Több mint 15 ezer diákigazolvány esetében pedig az igazolvány árát nem fizette meg a jogszabályban megjelölt határidőre az igénylő. Ez a középfokú tanulmányaikat most kezdő fiataloknál 500, míg a felsőoktatásba felvett társaik esetében 1500 forint.
