BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

ISPA-pénz hulladékra

2003. szeptember 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hat megye 168 polgármestere írja ma alá a Közép-Duna Régió Hulladékgazdálkodási Rendszerének konzorcionális szerződését. Az összesen harmincmilliárd forintba kerülő projekt olyan térségi fejlesztési program, amely az önkormányzatok tulajdonában lévő hulladéklerakókat az uniós előírásoknak megfelelővé teszi. Ezt a hulladékkezelési technológia fejlesztésével oldják meg. A főberuházás keretében Inotán olyan 8,5 megawattos erőmű épül, amely hulladék elégetésével termel villamos áramot.
A hat megye (Bács-Kiskun, Fejér, Komárom-Esztergom, Pest, Veszprém és Tolna) szilárdhulladék-kezelésének megoldását biztosító pályázathoz EU-támogatást is el lehet nyerni, amelynek legfontosabb állomása az ISPA-pályázat előkészítése. Ezt célozza a konzorcionális szerződés. A pályázat gesztora Polgárdi önkormányzata, az ellenjegyzők Székesfehérvár és Dunaújváros önkormányzata.

A Közép-Európában és Magyarországon is egyedülálló projekt teljesen összhangban van az uniós szabályokkal. Az EU hozzájárulása az ilyen beruházásokhoz legfeljebb 75 százalék lehet, ebben a projektben 60 százalék. A társfinanszírozásban részt vehetnek a nemzetközi pénzügyi szervezetek és az érdekelt kereskedelmi bankok is, Magyarországon ez 30 százalékot tesz ki, míg az együttműködésbe bekapcsolódott önkormányzatok hozzájárulása 10 százalék.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet