BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a vita a tanárok bérpótlékáról

2003. szeptember 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bővítik az ingyenes tankönyvellátás kedvezményezettjeinek körét - jelentette be Jánosi György, az Országgyűlés oktatási bizottságának elnöke. A három rászorultsági feltétel - három vagy több gyermek, egyedülálló szülők, illetve beteg, fogyatékos gyerek - esetén a 2400 forintos támogatást 8 ezerre egészítik ki. Az általános iskolák alsó tagozatában a kör bővül azokkal, akik rendszeres gyermeknevelési támogatást kapnak. Ez összesen 7 milliárd forintjába kerül az államnak. Jövőre a általános iskolákban a rászorultak, majd 2005-re a középiskolások is megkapják a kedvezményeket. Az első félévben még nem, de jövő januártól lehetséges az étkezési támogatások 50 százalékos rászorultsági térítésének bevezetése is.

A tizenegyedik évfolyamok diákjai már ebben az évben próbaérettségi keretében készülnek fel a majdani emelt szintű érettségire, ami kiváltja a főiskolai felvételit is. Végzős társaiknak az Oktatási Minisztérium visszatéríti a sikeres nyelvvizsga (NAPI Gazdaság, 2003. augusztus 29., 3. oldal) és a számítógép-kezelői vizsga díját. Az oktatási tárcával és a szakszervezetekkel közösen próbálják meg rendezni a pótlékok helyzetét a pedagógusbéreken belül - mondta Szabó Zoltán, a bizottság alelnöke. A tavalyi béremelés ugyanis nem érintette az osztályfőnöki, a munkaközösségi, illetve a vezetői pótlékot.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet