Szeptember elsejétől visszakapják a nyelvvizsgadíjat az érettségizők. A kormányhatározat értelmében szeptember elsejétől minden végzős diák, aki az érettségi időpontjáig államilag elismert középfokú, C típusú nyelvvizsgát szerez, visszakapja a nyelvvizsga díját, azaz 9500 forintot.
Egy diáknak egy középfokú nyelvvizsga után jár a visszatérítés – mondta lapunknak az Oktatási Minisztérium (OM) illetékese, aki kifejtette, hogy a feltételek 2005-ig várhatóan nem változnak. Akkor a kétszintű érettségi bevezetésével várhatóan jelentősen csökken a nyelvvizsgák iránti érdeklődés. A térítés visszamenőleg, tehát a korábbi évfolyamokban megszerzett vizsgák után is jár, de a külföldi intézmények akkreditált, akár 20–30 ezer forintba kerülő bizonyítványai után is csupán 9500 forint jár vissza. A nyelvvizsga megszerzése után hatvan napon belül az OM alapkezelő igazgatósága utalja át a vizsgadíjat az iskoláknak.
