BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó, ha az uniós támogatások egyharmadát el lehet költeni

Január 2-án már kiírhatják az uniós pályázatokat, ha sikerül megkötni év végéig a Közösségi Támogatási Keret (KTK) nevű megállapodást. Az Európai Bizottság (EB) szerint kevés lesz a megfelelő projekt.

2003. július 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Böröcz Petra
Az uniós támogatások jogi és pénzügyi alapját lefektető szerződésnek ez év végére kell elkészülnie ahhoz, hogy 2004 januárjában meg lehessen hirdetni az uniós pályázatokat. Az első fordulón a tisztázandó kérdések listáját állították össze a felek. A kormány garantálja, hogy az elő-, illetve a társfinanszírozáshoz mindenképpen lesz pénz - tudatta a Veress József főtanácsadó által vezetett delegáció az EB képviselőivel. A későbbi egyeztetések fókuszában a támogatásokat fogadó intézményrendszer, illetve képzési rendszer kiépítése, valamint a regionális program áll - közölte Baráth Etele, a hivatal elnöke. A következő, vélhetően utolsó fordulóra szeptember végén, Brüsszelben kerül sor. Abban egyöntetűen kételkednek a felek, hogy elegendő lesz a megfelelő projektek száma a támogatások elköltéséhez. Baráth szerint jó esetben a harmadát tudja felhasználni az ország a jövő évre esedékes 450-500 millió eurónak. Az uniós pénzt a költségvetés 150 milliárd forinttal egészíti ki jövőre. A csatlakozásig terjedő előfinanszírozási időszakban némi kockázatot vállal a kormány, hiszen ekkor még nem lesz garancia arra, hogy az itthon elfogadott projektekre ténylegesen ad pénzt az unió.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet