Szerdán kerül a kormány elé a szélessávú internethálózat kiépítését támogató pályázati program, amely a nyereség nélkül működő szolgáltatóknak szól - e cégek az üzleti feltételek híján nem tudják igénybe venni a beruházási adókedvezményt. A júliusban induló program vélhetően a 15 ezernél kevesebb lakosú településeket kapcsolja be a szélessávú hálózatokba. A beruházási adókedvezmények összege meghaladja az 5 milliárd forintot az év végére - valószínűsíti Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter. A 400 milliós keretű innovatív tender a meglévő hálózatok fejlesztését segíti elő.
Az IHM, a Pénzügyminisztérium és az APEH közötti megállapodás alapján csak bérköltségből nem finanszírozható a munkavállalói PC-program. Jövőre várhatóan fizetésként is megkaphatják a dolgozók a számítógépeket. A vállalatok két év alatt írhatják le a megvásárolt, bérelt vagy lízingelt gépeket, amelyeket személyijövedelemadó- és tb-járulék-mentesen és ingyen átadhatnak munkavállalóiknak. Ugyancsak adómentesen adhatnak otthoni használatra számítógépet, illetve finanszírozhatják az otthoni internetezést a cégek. Eddig mindez 44 százalék személyi jövedelemadót és 29 százalék tb-járulékot vont maga után.
A program kidolgozói több tízezres növekedést várnak a számítógépek értékesítésében (az éves forgalom 200-250 ezer gép), valamint hasonló mértékű fejlődést az otthoni internethasználat terén.
Szintén a szerdai kormányülésen lesz szó a számhordozhatóság szabályozásáról. Január elsejétől a vezetékes szolgáltatóknak biztosítaniuk kell, hogy ügyfeleik megtarthassák régi vonaluk telefonszámát. A szükséges technológiai fejlesztéseket legfeljebb 800 millió forint erejéig vagy a beruházás 30 százalékáig támogatja az IHM.
