BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem jár automatikusan prémium a vb-győzelemért

Az Adria partján, július 15. és 20. között rendezik meg idén az öttusa-világbajnokságot. A magyar csapat napi 1500 dollárt fizet az ellátásért.

2003. július 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyolc versenyző és hét kísérő utazik a jövő héten kezdődő olaszországi, pesarói öttusa-vb-re. A tengerparti verseny előtt a válogatott tagjai három hetet töltöttek el a tatai edzőtáborban. Ezt, illetve a versenyen való részvételt teljes egészében a Magyar Öttusa Szövetség (MÖSZ) finanszírozza. Az edzőtáborért a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) nyújtotta kedvezménynek köszönhetően csak 150 ezer forintot kellett fizetnie a szövetségnek, míg Pesaróban napi 100 dollárba kerül egy személy ellátása - nyilatkozta lapunknak Pécsi Gábor, a MÖSZ főtitkára. Így a magyar csapat napi kiadása 1500 dollár.
A szövetség három helyről jut hozzá a felkészüléshez szükséges forrásokhoz. Évente 46 millió forintot kap a MOB-tól és 10 milliót a Nemzeti Sportszövetségtől. A kiadások maradékát saját bevételből fedezik: edzőtáborok szervezéséből, mikrobusz üzemeltetéséből, illetve bérbeadásából.
Az éremmel hazatérő versenyzők a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium által megállapított normatív jutalmat kapják az államtól, amit a Magyar Öttusa Szövetség ugyanakkora összeggel egészít ki. Ez utóbbit azonban csak a szezon végétől kapják a sportolók. Még a világbajnoki címért sem jár automatikusan prémium a versenyzőknek.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet