BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az aszály miatt alig van konzervnekvaló

2003. július 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyarországi tartósítóipar 60 százalékát kitevő konzerviparban a kibocsátás 10-20 százalékos csökkenésére lehet számítani 2003-ban - Galambos József, a Magyar Konzervgyártók Szövetségének főtitkára becslése szerint. Tavaly 700 ezer tonna zöldséget és gyümölcsöt dolgozott fel az iparág, ennek több mint 70 százalékát a kukorica tette ki.
A hűtőipar szintén a tavalyinál alacsonyabb kibocsátásra számíthatna a 30-60 százalékkal alacsonyabb nyersanyagtermés miatt, mégis hozhatja a tavalyi 230 ezer tonnát - véli Cseh László, a Magyar Hűtőipari Szövetség elnöke. Ez az olcsón importálható alapanyagoknak köszönhető. Az erős forint miatt tavalyról megmaradt készletek is hozzájárulnak, hogy a kínálat nem marad el az igényektől.
A gyártók idén nem számítanak az inflációt meghaladó drágulásra, mert az 54 feldolgozó közti erős verseny alacsonyan tartja az árakat. A romló exportlehetőségek miatt a termelői árak csökkenése volna indokolt, ám az előszerződéseket a tavalyi árszint közelében kötötték. A zöldborsó és a meggy feldolgozása már befejeződött. Borsóból a tervezett 100 ezer tonna helyett 50-60 ezer tonnát tudott felvásárolni az ágazat, meggyből pedig 30 ezer tonnát.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet