Elvileg május hónap végéig kellett az evázó vállalkozások egy részének befizetnie az osztalékadót kiváltó adót (azon likvid vagyonrész után, amely az utóbbi években halmozódott fel a társaságokban), ám mivel a határidő hét végére esett, így elég volt június 2-ig felkeresni a bankokat. A magyar adózó egyik jellemző vonása azonban, hogy a határidő utolsó percéig vár a befizetéssel, így ezen összegek inkább már a büdzsé júniusi bevételeit gazdagíthatták.
Májusban 300 millió forinttal emelkedett a költségvetés egyszerűsített vállalkozási adóból (eva) származó bevétele. Az APEH adatai alapján még a mérsékelt várakozásokat is alulmúlhatta az evázók átutalásából származó osztalékbevétel. Összesített adat még nem áll rendelkezésre, de a pénzforgalmi adatok azt mutatják, hogy a határidőt megelőző és az azt követő 3 munkanapban - amikor a befizetések zöme beérkezik - 107 millió forint adót fizetett be szám szerint 803 adózó. A Pénzügyminisztérium korábbi közlése szerint mintegy 15 ezer az egyszerűsített nyilvántartást választó betéti és közkereseti társaság, vagyis minden negyedik evázó érintett az osztalékadót kiváltó adó megfizetésében, így akár milliárdos nagyságrendű bevételre is lehetett volna számítani. A mérsékelt szám arra utal, hogy a cégek zöme az evába lépés előtt vélhetően „eltüntette” a vagyont, például úgy, hogy tavaly év végén nagy értékű eszközvásárlásba kezdett. E tárgyi eszközök nettó értéke csökkentette az adóalapot. Ez legális módja volt a vagyon apasztásának.
