A Ferencváros a féléves pályabetiltás miatt a belépőjegyeken 50 millió forintot veszítene, amihez vélhetően hirdetési bevételkiesés is társulna - mondta tegnap Szeiler József, a klubot működtető társaság cégvezető-vezérigazgatója. A jövő évi bérleteket még nem kezdték el árulni, így legalább a visszatérítés nem okoz fejfájást. A Fradi a tavasz folyamán a tavaly őszi bruttó 450 ezer forint helyett hajlandó lett volna 525 ezret fizetni egy-egy mérkőzés biztosításáért, ám a rendőrség ragaszkodott ahhoz, hogy a klub által kért 50 főnél legalább kétszer (de volt, hogy négyszer) nagyobb alakulattal jelenjen meg, ráadásul a Fradi által kívánatosnak tartott 3 helyett 5 óra szolgálatot szerettek volna számlázni. Szeiler szerint a rendőrséget anyagi motiváltsága vezérli, amit jól bizonyít, hogy az emlékezetes FTC-Debrecen összecsapáson csak akkor avatkoztak közbe a stadionon belül lévő rendőri vezetők, amikor erre a klub irányítóitól felkérést kaptak - ekkor ugyanis már számlázhatnak. Az FTC a belépőjegyek árának 25 százalékát fizeti a sporttelep bérleti díjaként, amellett az eladott jegyek után 12 százalékos áfát fizetnek a kincstárnak.
