Az egészségbiztosítás nem finanszírozható tisztán járulékokból, elkerülhetetlen, hogy a költségvetés normatív módon részt vegyen a források előteremtésében - mondta lapunknak adott interjújában Csehák Judit egészségügyi miniszter, aki Az egészség évtizede című, többek között lapunk szervezésében zajló mai konferencián előadást tart az ágazat modernizációs programjáról. A miniszter az innováció mellett a rekonstrukciók és az üzemeltetés terén is várja a magántőke megjelenését. Az egészségügyről szóló összeállításunkból kiderül: az állam kórházi biztosító alapításával kívánja megkímélni az intézményeket attól, hogy a műhibák miatt megítélt, akár több tízmillió forintra rúgó kártérítések veszélyeztessék a működésüket. Miközben a kormányprogramnak megfelelően folyt a mentőállomások számának emelése, a már meglévők közel tíz százaléka csak jövő nyárig kapta meg az ellátásra alkalmas minősítést.
Szakértők szerint egyébként a hazai egészségügynek is fel kellene készülnie. A virulógusok ugyanis 2017-ig új, a föld teljes népességét érintő fertőzéssel számolnak. Az ismeretlen vírus gazdasági gondokat is okozó járványhelyzetet teremthet.
Részletek a 8. és a 9. oldalon ä
