BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változik a Széchenyi kártya

2003. május 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Ka-Vosz Rt. folyamatos tárgyalásban áll a bankokkal a 2-5 millió forintos Széchenyi hitelkártyák bevezetésének részleteivel kapcsolatban - nyilatkozta a NAPI Gazdaságnak Parragh László. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Ka-Vosz Rt. elnöke szerint a magasabb hitelkeretek felhasználhatóságát nagyban segítheti, ha sikerül a pénzintézetekkel megállapodni arról, hogy a kártyák negyedéves kötelező visszatöltési limitje a korábbi 50 százalékról 15-30 százalékra csökken. A bankoknak a nagyobb összeghez kapcsolódó magasabb fedezetigényét az eddigi készfizető kezességvállalás mellett ingatlanfedezettel, illetve árbevétel-átengedéssel is biztosítani lehetne. Ez utóbbi megoldás a pénzintézeteknek azért is jó lehet, mivel automatikus számlaforgalmat vonna maga után.
A Ka-Vosz Rt. szerdai igazgatósági ülésén közös megegyezéssel megszüntették Bíró Fruzsina Szilvia vezérigazgató megbízását, és Krisán Lászlót bízták meg a társaság vezetésével. A döntést a Ka-Vosz május 29-i közgyűlésének is jóvá kell hagynia - mondta Parragh.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet