BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fizet a magyar atom(Kimaradt!!!)

2003. április 23. szerda, 16:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Paksi Atomerőmű Rt. alkalmazottai közül a sugárveszélyességi munkakörben dolgozók többféle juttatásra jogosultak. Az erőmű mintegy 2700 foglalkoztatottjából 2200-an tartoznak ebbe a körbe, ezen belül a napi rendszerességgel sugárveszélyes környezetben dolgozók ezren vannak. Számukra a munkahét 36 órából áll. Az erőműben a bérátlag meghaladja az országos átlagot. Az alapbér 30 százalékos sugárártalmi pótlékkal egészül ki. A cégnél eltöltött időtől függően 5, illetve 10 nap pótszabadságot vehetnek ki a munkavállalók, s lehetőségük van korkedvezményes nyugdíjba vonulni, legfeljebb 5 évvel az öregségi korhatár előtt. A sugárveszélyes területen dolgozók évente vesznek részt teljes körű egészségügyi szűrővizsgálaton, valamint a pajzsmirigyekben lerakódott sugárszennyezés vizsgálatán is.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet