A Paksi Atomerőmű Rt. alkalmazottai közül a sugárveszélyességi munkakörben dolgozók többféle juttatásra jogosultak. Az erőmű mintegy 2700 foglalkoztatottjából 2200-an tartoznak ebbe a körbe, ezen belül a napi rendszerességgel sugárveszélyes környezetben dolgozók ezren vannak. Számukra a munkahét 36 órából áll. Az erőműben a bérátlag meghaladja az országos átlagot. Az alapbér 30 százalékos sugárártalmi pótlékkal egészül ki. A cégnél eltöltött időtől függően 5, illetve 10 nap pótszabadságot vehetnek ki a munkavállalók, s lehetőségük van korkedvezményes nyugdíjba vonulni, legfeljebb 5 évvel az öregségi korhatár előtt. A sugárveszélyes területen dolgozók évente vesznek részt teljes körű egészségügyi szűrővizsgálaton, valamint a pajzsmirigyekben lerakódott sugárszennyezés vizsgálatán is.
