BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyomják a szavazólapot

2003. március 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csütörtökig mindenkinek - a 8,137 millió választópolgárnak - kézhez kapnia a Magyarország európai uniós csatlakozásáról szóló, április 12-ei népszavazásra szóló értesítést. Aki ezt mégsem kapta meg, annak a lakóhelye szerinti polgármesteri hivatalban kell reklamálnia. A referendum szavazólapjait is elkezdték nyomtatni. A nyomtatványokat az Állami Nyomda Rt. és a Pénzjegynyomda Rt. állítja elő, valamint szállítja az ehhez szükséges szavazástechnikai anyagokat - golyóstollakat, nemzeti színű szalagokat és zsinórokat, urna- és szállítódobozokat, plakátokat - nettó 300 millió forintért.
A szavazólapon egyetlen kérdés lesz feltüntetve: „Egyetért-e azzal, hogy a Magyar Köztársaság az Európai Unió tagjává váljon?”. A szavazás ügydöntő, így eredménye kötelező az Országgyűlésre.
Az eddigiektől eltérően a népszavazás nem vasárnap, hanem szombaton lesz, szavazni reggel hattól este kilenc óráig lehet. Az előzetes adatokat - a kérdőívek eredményei alapján - a Belügyminisztérium legkésőbb éjfélkor közzéteszi. Az ország összes, mintegy 11 ezer szavazási jegyzőkönyvét a referendum központjába, a BM Duna Palotába szállítják, s ezek összesítése alapján másnap, vasárnap 16 óráig az országos választási bizottság kihirdeti a végleges eredményt. A teljes lebonyolítás költsége 3,824 milliárd forintba kerül.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet