BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aktualizálták a makroprogramot

Nincs szükség a középtávú makroprogram újratervezésére, a legutóbb kiadott gyorsjelentés ugyanis annak aktualizálásaként is felfogható - véli a Pénzügyminisztérium (PM).

2003. március 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem változtatja meg az államháztartás előirányzott mérlegét a korábban tervezettnél szerényebb idei gazdasági növekedés, a kiesést pótolják más bevételek - mondta lapunknak Várfalvi István, a tárca helyettes államtitkára. A PM szerint a 4 százalék körüli GDP-emelkedés egyedül a társasági adóban okozhat elmaradást, ám ezt a tervezettnél dinamikusabb bérkiáramlásból befolyó adók bőven ellensúlyozzák. Az államtitkár nem tartja aggasztónak, hogy az államháztartás hiánya két hónap alatt az éves terv 25 százalékára emelkedett, szerinte ezt egyszeri hatások - a márciusra tolódott bevételek - okozták. A költségvetés bevételei az első két hónapban 14 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, miközben az előirányzatok 8,6 százalékos emelkedést tartalmaznak. A kiadások több mint 11 százalékkal nőttek.
Várfalvi szerint nincs szükség a tavaly nyáron az unió számára készített középtávú makroprogram újratervezésére, bár az előző héten kiadott gyorsjelentésében több prognózisát is megváltoztatta a tárca. Ezek összképe a korábbinál lassabban növekvő gazdaságot, fékeződő külkerdinamikát, lendületesebb bérkiáramlást, azaz romló makrokörnyezetet mutat. Az államtitkár szerint ezzel lényegében aktualizálták a gazdaságpolitikai programot.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet