BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondok a Foka-öbölben

2003. február 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közös megegyezéssel felbontották a Holcim Beton Rt. és az Autóker Holding Rt. tavalyi szerződését a Duna Plaza háta mögötti Foka-öbölben levő 8 hektáros terület adásvételéről - értesült lapunk. A cementgyártó 2001 decemberében hirdette meg a betongyártásra használt területet. Az Autóker tavaly januárban pályázott az ingatlanra, miután a Holcim-telek szomszédságában korábban már megvásárolt 10 hektárt a Mahart Rt.-től.
A cég győzött a Holcim pályázatán, ezt követően látványtervet készíttetett a Foka-öböl lakópark-beruházásához. (Az ügy előzménye, hogy önkormányzat rendezési terve szerint a Foka-öbölben lakásberuházást kell végrehajtani. A Holcim éppen emiatt döntött az ingatlan értékesítése mellett: a területen a vállalat évente 160-200 ezer köbméter betont állított elő s az ingatlan eladásából származó pénzt egy új telephely létesítésére használná fel.)
Az Autóker saját telkén a szükséges előkészületek után a szerződésbontástól függetlenül elindítja több ezer lakásos lakópark-beruházása első fázisát. A cég reményei szerint pont kerülhet az ügy végére, mire megkezdik a beruházás azon ütemét, amely a Foka-öböl Holcim-tulajdonban lévő részére esne.
A két vállalat közötti szerződésbontás hátterét nem hozták nyilvánosságra, mindkét társaságot köti a szerződéssel és a pályázattal kapcsolatos titoktartási kötelezettség.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet