Kedden megállapodásra jutott a munkaadói szövetség és a három érintett villamosenergia-ipari szakszervezet a dolgozók 2003-as bérfejlesztéséről. Ennek értelmében az ágazatban idén 4,5 százalékkal nő a reálbér, emellett a bruttó átlagkereset növekedése sem lehet kevesebb hét százaléknál. A szakszervezeteknek és a munkaadói oldalnak egyébként már januárban meg kellett volna egyezniük, ám az ÁPV Rt. eredetileg csupán 4,5 százalékos bruttó átlagbér-növekedést tartott elfogadhatónak. A mostani megállapodást követően várhatóan társasági szintű megegyezések következnek majd a konkrét bérfejlesztésről.
