BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májusban kész az új hírközlési törvény

A tavalyi év után még a hatályos jogszabály szerint kell befizetniük a cégeknek az egyetemes távközlési alapba, ám a kábel- és internetszolgáltatók idei terheit jelentősen csökkenteni kívánja az informatikai tárca. Részben erről is rendelkeznek a hírközlési törvény módosítása során, s emellett több ponton is úgy változik meg a jogszabály, hogy az elősegítse a piaci versenyt.

2003. február 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Az informatikai tárca szándékai szerint idén radikálisan csökkenni fog az az összeg, amit a kábel- és internetszolgáltató cégeknek be kell fizetniük az egyetemes távközlési alapba - mondta Pataki Dániel, az informatikai tárca helyettes államtitkára pénteken. (Ez az éves szinten 10 milliárdos alap szolgál arra, hogy az egyetemes szolgáltatást nyújtó cégek - vagyis a „kismama” csomagot is kínálók - veszteségeit finanszírozzák). Az alternatív távközlési társaságok terhei várhatóan nem csökkennek, s miután a befizetésről rendelkező jogszabályt az év során módosítja a tárca, az érintetteknek a 2002-re esedékes összeget - amely az éves nettó bevételük egy százaléka - február 28-ig be kell fizetniük. Az egyetemes szolgáltatási alapra vonatkozó szabályozás is egyik kulcseleme lesz a hírközlési törvény módosításának is.
Pataki elmondta még, hogy a minisztériumban a KPMG tanácsadói bevonásával megkezdődött a 2001-ben elfogadott hírközlési törvény teljes revíziója, amivel a szakemberek május közepére végeznek, majd a módosító javaslat ősszel kerülhet a parlament elé és a tervek szerint 2004. január 1-én lép hatályba. A tárca a jogszabály módosításával egyebek között a vezetékes telefonálás piacának kívánja elősegíteni a versenyt, valamint az internetpenetráció - s egyúttal a szélessávú elérés - növelését szeretnék elérni. A módosítás jogharmonizációs követelményeket is teljesít majd. Mindezeken túl törvénymódosítás foglalkozik az intézményrendszer reformjával is. Ennek során világossá teszik, hogy melyik feladatok és hatáskörök tartoznak a minisztériumhoz, a Hírközlési Felügyelethez, a Hírközlési Döntőbizottsághoz, illetve a Gazdasági Versenyhivatalhoz.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet