BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmilliárdot költött az idén a HM beszerzésre

2002. december 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ebben az évben 308 szerződésre összesen 50,1 milliárd forintot költött el a Honvédelmi Minisztérium közbeszerzéseket végző szervezete, a Beszerzési és Biztonsági Beruházási Hivatal (BBBH) - jelentette be Bese Ferenc, a szervezet vezérigazgatója. Az eljárások során előnyben részesítik a magyar cégeket, ha azok a külföldi ajánlattevőkkel azonos műszaki paramétereket ajánlanak, árban pedig legfeljebb 10 százalékkal drágábban. Magyar cégek a szerződések több mint 94 százalékát, a szerződéses összeg több mint 90 százalékát nyerték el.
Az ötvenmilliárd forintban a napi szükségleteket kielégítő vásárlások mellett a MiG-29-esek üzemidő-hosszabbítása, a lövegek és egyéb haditechnika felújítása szerepelt, de új eszközök - lokátortechnikai berendezések, illetve vegyvédelmi felszerelések - beszerzésére is sor került. Ez utóbbi a NATO felé tett vállalások miatt is szükséges és jövőre ez még nagyobb súlyt kaphat, így jól járhatnak a magyar vegyvédelmi cégek. A BBBH 2003-ban az ideinél is jelentősebb kiadásokra és több új eszköz beszerzésére számít - mondta Bese. A hivatal 2003-ra és 2004-re is kötött már szerződéseket, mintegy 16 milliárd forint értékben, mivel egyes ügyletek átnyúlnak más évekre vagy később valósulnak meg. A vezérigazgató szerint a Magyarországgal szemben fennálló orosz államadósságot várhatóan An vagy Il típusú repülők vásárlásával bontják le.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet